deva logo
Jeżeli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o bieżącej ofercie i promocjach na swoją skrzynkę - zapisz się do newslettera.


Firma DEVA POLSKA Sp. z o.o. powstała w sierpniu 1996 roku, jako przedstawicielstwo hiszpańskiej fabryki QUIDE S.A.

 

Fabryka ta rozpoczęła swoją działalności  w 1950 roku; położona jest w północno – wschodniej Hiszpanii w regionie Basków.


Historia fabryki rozpoczęła się dokładnie w roku 1945, kiedy to Jose Luis Irusta z zamiłowania chemik wyprodukował pierwszy w swoim życiu lakier do podłóg drewnianych i nazwał go D-3. Przez wiele lat był on jednym z lepszych lakierów w przemyśle chemicznym w Hiszpanii. Dwa lata później w mieście Deba powstała niewielka fabryka, w której rozpoczęto produkcję lakierów do drewna.  

W roku 1950 produkcję lakierów przeniesiono do nowo powstałej fabryki QUIDE S.A. o znacznie zwiększonej powierzchni.

Z upływem czasu jednak zbyt na lakiery znacznie się zwiększył dlatego w 1965 roku jeden z synów właściciela Jose Maria Irustia zaproponował dwu najlepszym  dystrybutorom z Madrytu otwarcie hurtowni lakierów firmowych QUIDE.


W roku 1980 trzech już wówczas wspólników postanowiło poszerzyć swój asortyment o naturalne panele drewniane, nazywane parkietami pływającymi. Dlatego też powstała kolejna fabryka, w której coraz bardziej rozwijała się ich produkcja.


Aby można było zaoferować większą gamę produktów, w latach 1992-1999 powstały dwie kolejne fabryki. W jednej z nich rozpoczęto produkcję profesjonalnych szlifierek do podłóg drewnianych, z unowocześnioną technologią, tak zwaną bezpyłową.

 

Natomiast w drugiej fabryce rozwinęła się produkcja lakierów przemysłowych do użytku wewnętrznego.W latach 80-tych w Hiszpanii produkty firmy QUIDE osiągnęły bardzo wysoką pozycję na rynku chemicznym. Dlatego firma zapragnęła zaistnieć ze swoimi produktami również na rynku światowym. Lata 90 – te to ogromny sukces, firmy QUIDE.


Obecnie może się ona pochwalić dobrze zorganizowaną dystrybucją swoich towarów w ponad 30 krajach świata.


http://www.quideva.com

 
© DEVA 2010 | Wszystkie prawa zastrzeżone

Tagi: lakiery do parkietu, kleje do parkietu, szpachle do parkietu, maszyny do cyklinowania, lakiery do podłóg, kleje do podłóg, cykliniarki, parkiety, lakiery do drzewa, szlifierki do parkietu, kleje do podłóg, cykliniarki, lakiery do drzewa, szlifierki do parkietu, oleje do parkietu, oleje do drzewa, oleje do parkietu, środki do pielęgnacji podłóg drewnianych, bejce do drewna