deva logo
Jeżeli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o bieżącej ofercie i promocjach na swoją skrzynkę - zapisz się do newslettera.


nawierzchniowe wodne
METRO

Jednostka miary sprzedawanego produktu: l.

METRO – profesjonalny jednoskładnikowy lakier nawierzchniowy, na bazie czystego poliuretanu (100%), którego woda jest tylko nośnikiem.

Przeznaczony jest do lakierowania wszelkiego rodzaju podłóg drewnianych w obiektach użyteczności publicznej (np.: szkoły, restauracje, dyskoteki, biura, hale sportowe) oraz pomieszczeń mieszkalnych narażonych na intensywne używanie (traci tylko 65mg po 1000 obrotach próba ścieralności TABERA). Polakierowana powierzchnia lakierem METRO nie tylko jest odporna na produkty chemiczne użytku domowego jak również posiada bardzo wysoką odporność na ścieranie. Lakier METRO posiada odcień jedwabiu, który powoduje naturalny i piękny wygląd podłogi co jest niemożliwe w przypadku innych lakierów. Dostępny jako połysk, półmat i matowy.

SPOSÓB UŻYCIA:
Proces szlifowania przeprowadzić wg. znanych wcześniej sposobów i ostatni przejazd wykonać papierem ściernym o grubości ziarna 120-150. Przed rozpoczęciem nakładania lakieru powierzchnia powinna być czysta, sucha, bez pyłu i kurzu. Temperatura w momencie lakierowania w pomieszczeniach nie powinna być niższa niż 13 st. do lakierowania używać wałka, pędzla lub szpachli nierdzewnej. Do odnowienia podłóg już polakierowanych, delikatnie przeszlifować powierzchnię drobnym papierem ściernym o grubości ziarna 240-280, dokładnie odkurzyć i nałożyć 1-2 warstwy lakieru.

NAKŁADANIE
Pierwsza warstwa: nałożyć równomiernie lakier wydajność 6-8 m2/l po upływie 2-3h zmatowić polerką z papierem lub siatką ścierną o grubości ziarna 120-150.
Druga i trzecia: nałożyć bez pozostawienia zacieków pokrywając dokładnie całą powierzchnię wydajność 8-12 m2/l pozostawić na ok 2-3h przed nakładaniem kolejnej warstwy.

Schnięcie: lakier METRO posiada bardzo wysoką elastyczność, dlatego jest zalecane do 7 dni (nie używać go intensywnie, nie zakrywać dywanami i chodnikami, nie czyścić wodą pierwszy raz najlepiej używać DEVALIM.
Składowanie: 1 rok w oryginalnym opakowaniu bez otwierania. Chronić przed zimnem (nie dopuszczać do zamrożenia).
KONSERWACJA:
mycie środkiem DEVALIM, okresowe BRINATUR.

Posiada atest PZH.

© DEVA 2010 | Wszystkie prawa zastrzeżone

Tagi: lakiery do parkietu, kleje do parkietu, szpachle do parkietu, maszyny do cyklinowania, lakiery do podłóg, kleje do podłóg, cykliniarki, parkiety, lakiery do drzewa, szlifierki do parkietu, kleje do podłóg, cykliniarki, lakiery do drzewa, szlifierki do parkietu, oleje do parkietu, oleje do drzewa, oleje do parkietu, środki do pielęgnacji podłóg drewnianych, bejce do drewna